Erzurum'da ASKOM Toplantısı

Erzurum'da ASKOM Toplantısı
Erzurum'da ASKOM Toplantısı
ERZURUM (AA) -  Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bayburt ve Ardahan İl Sağlık Müdürleri, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM)...

ERZURUM (AA) -  Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı , Bayburt ve Ardahan İl Sağlık Müdürleri, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) Toplantısında bir araya geldi.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Serhat Vançelik, Erzurum 112 Acil Komuta Merkezinde gerçekleşen ASKOM Doğu Anadolu Bölge Toplantısında, 2014 yılının değerlendirmesini sundu.

Erzurum'un Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi'nin sağlık merkezi konumunda olduğunu dile getiren Vançelik, "Sağlıkta Dönüşüm Programı" sayesinde halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranının yüzde 75'lere ulaştığını söyledi.

Vançelik, artan sağlık hizmeti taleplerine karşı daha iyi koordine olabilmek ve özellikle doğuda uzun ve sert geçen kış şartlarına karşı sağlık hizmetlerinin daha etkin yapılabilmesini sağlamak için bölge illerinin sağlık yöneticileri ile bir araya geldiklerini ifade etti.

Ortak akıl ile alınacak tedbirleri masaya yatırdık ve sağlıkla ilgili tüm konuları istişare ettiklerini bildiren Vançelik, "Erzurum civar illerden yoğun olarak hasta sevki alan bir il olduğu ve bu noktada hasta mağduriyeti yaşanmaması için özellikle hasta sevkinde uyulması gereken kurallar ile çözüm önerilerini konuştuk" dedi.

Toplantıda söz alan Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Ümit Düğer, Ağrı İl Sağlık Müdürü Dr. Fikriye Tekin, Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, Ardahan İl Sağlık Müdürü Dr. Ulaş Şentürk, Erzincan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Nizamettin Gül ve Iğdır Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Fettah Karadağ ise bölgelerinin potansiyeli hakkında konuştu.