Erzurum'da, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası

Erzurum'da, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
Erzurum'da, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
- Erzurumlu işadamlarından Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı

ERZURUM (AA) - Erzurum Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iş adamları, Bayırbucak Türkmenleri için gıda yardımı kampanyası başlattı.

Orgaznize Sanayi Bölgesi Başkanı Zafer Ergüney, yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenleri'ne gönderilmek üzere başlattıkları yardım kampanyasına tüm Erzurumlu işadamlarının destek olması talebinde bululundu. 

Suriye'de Türkmenlerin bir yandan Rus, bir yandan da rejim güçlerinin saldırılarına maruz kaldıklarını belirten Ergüney, şunları kaydetti:

"Türkmenler, öte yandan barınma, açlık ve salgın hastalıklar ile mücadele ediyor. Bizler tarih boyunca her zaman mağdurun yanında olmuş bir milletiz. Orada sıkıntıda olan soydaşlarımız yaşam ve vatan mücadelesi verirken, bizlerin burada boş durması düşünülemez. Dinimizin gereği de budur. Tüm ülke Bayırbucak Türkmenleri için yekvücut olmuştur. Bizlerde Erzurum Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak kardeşlerimize iletilmek üzere yardım kampanyası başlattık. Bu vesile ile bir nebze olsun bölgedeki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek, zor günlerinde yanlarında olmak istiyoruz."

Ergüney, kampanyaya destek olmak isteyenlerin kendileriyle irtibata geçmesi gerektiğini sözlerine ekledi.