Erzurum'da bazı alanlar özel güvenlik bölgesi ilan edildi

Erzurum'da bazı alanlar özel güvenlik bölgesi ilan edildi
Erzurum'da bazı alanlar özel güvenlik bölgesi ilan edildi
ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliğince kentteki bazı alanlar 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valiliğince kentteki bazı alanlar 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi  ilan edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliklerinin sağlanması, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü terörist tehdit ve saldırıdan korunması amacıyla emniyet ve asayiş görevlerinin yerine getirildiği belirtilerek, ilgili mevzuatın verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğü bildirildi.

Son dönemde bölücü terör örgütünün terör ve yıldırma eylemlerinden kentteki  sosyal ve ticari hayatın olumsuz etkilenmeye başladığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölücü terör örgütünün bölge halkı üzerinde baskı oluşturmak maksadıyla terör eylemlerini artırma gayretinde olduğu bilinmektedir. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük bir mağduriyet yaşamaktadır.

2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince, Şenkaya ilçesi mülki sınırları içinde bulunan bölgeler, 17-31 Ağustos 'ta 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Vatandaşlarımızın bu bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır."


  ETİKETLER:

  İlan

  ,

  ağustos

  ,

  seyahat

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  emniyet