Erzurum'da "Bisiklet Halk Yarışı" düzenlendi

Erzurum'da "Bisiklet Halk Yarışı" düzenlendi
Erzurum'da "Bisiklet Halk Yarışı" düzenlendi
ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM), Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bisiklet İl Temsilciliği tarafından...

ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM), Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Bisiklet İl Temsilciliği tarafından Erzurum'da "Bisiklet Halk Yarışı" düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesi'nde Çifte Minareli Medrese önünde başlayan yarışlara katılan bisikletçiler, birinci olabilmek için pedal çevirdi. Vali Ahmet Altıparmak'ın da katıldığı yarışma Kazım Karabekir Stadı'ndaki Ömer Kantar Bisiklet Antrenman Salonu önünde sona erdi.

Konuşmasında otomobilleri ' modern çağın putları' olarak nitelendiren Altıparmak, modern çağın putlarının hakim olduğu şehirlerde, insanların daha doğal şekilde hayatlarını yaşaması gerektiğini belirterek, bisikletle şehirlerin daha yaşanabilir olacağını söyledi.

Bu anlamda farkındalık ve bilinç oluşturmak için bu tür faaliyetleri önemli bulduğunu anlatan Altıparmak, "Biz de kızımla birlikte işte kendi bisikletlerimizle geldik ve bisiklete binmek istiyoruz. Özellikle yerel yönetimlerin büyükşehir ve alt kademe belediyelerinin hepsinin bisiklete binmek isteyen vatandaşlar için alan oluşturmaları çok önemlidir" dedi.

Yarışmada dereceye giren bisikletçilere madalya ve kupaları Altıparmak ile GHSİM İl Müdürü Fuat Taşkesenligil tarafından verildi.