Erzurum'da çocuklara trafik eğitimi

Erzurum'da çocuklara trafik eğitimi
Erzurum'da çocuklara trafik eğitimi
ERZURUM (AA) - Palandöken Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından ortaklaşa uygulamaya konulan proje...

ERZURUM (AA) - Palandöken Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı tarafından ortaklaşa uygulamaya konulan proje kapsamında çocuklara trafik bilincini kazandırmak için trafik eğitimi verilmeye başlandı.

Bu kapsamda "Ateşböceği Gezici Eğitim Tırları" verilen eğitimlerde, çocuklarda trafik bilincinin oluşturulması hedefleniyor. 

Palandöken Osmangazi Ortaokul'undaki programda konuşan Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş, amaçlarının çocukların trafik işaret ve levhalarıyla ilgili bilgi ve becerilerini geliştirmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Çocukların resimli, şekilli ve video gösterimli olarak aldıkları eğitimlerde oldukça verim aldıklarını belirten Karakuş, "Trafikte bilgisizlikten kaynaklanan birçok kazalar olmaktadır. Bizler de bunları engellemek için elimizden geldikçe bu eğitimlere destek vereceğiz" dedi