Erzurum'da düzenlenen izcilik kampı

Erzurum'da düzenlenen izcilik kampı
Erzurum'da düzenlenen izcilik kampı
ERZURUM (AA) - Erzurum'da faaliyet gözteren izci kulüplerinin oluşturduğu yaz kampında 7-18 yaş arasındaki 400 izciye, çeşitli spor branşlarının yanı...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da faaliyet gözteren izci kulüplerinin oluşturduğu yaz kampında 7-18 yaş arasındaki 400 izciye, çeşitli spor branşlarının yanı sıra arazide yemek pişirme teknikleri, afetlere hazırlık ile ilk yardım eğitimleri veriliyor.

Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Türkiye İzcilik Federasyonu İl Temsilciliği tarafından Buz Hokeyi Salonunun ağaçlık alanında düzenlenen yaz kampını, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci ve Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç ziyaret etti.

Kampta izci selamıyla karşılanan Kiremitci ve Kıraç, izcilerin selamına karşılık vererek başarı temennisinde bulundu. Kamp hakkında izci liderlerinden bilgi alan Kiremitci, izcilerin kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalarak, doğal hayata uyum sağlaması ve birlikte hareket etme alışkanlığı edinmesi adına kulüpler kampının çok önemli bir etkinlik olduğunu belirtti.

Genç izcilerle de sohbet eden Kiremitci, "İnanıyoruz ki hepiniz vatana, millet ve ailenize faydalı birer birey olarak yetişeceksiniz" dedi.

400 izcinin katıldığı yaz kampında izcilik temel bilgilerinin yanısıra, okçuluk, buz pateni, curling, ata binme, geleneksel çocuk oyunları, kort tenisi, voleybol, arazide yemek pişirme teknikleri, afetlere hazırlık ve ilk yardım eğitimleri veriliyor. Uçurtma şenliği de düzenlenen kampta, izcilere tarihi ve kültürel yerler gezdirilerek tanıtımıları yapılıyor.