Erzurum'da eğitime hayırver desteği

Erzurum'da eğitime hayırver desteği
Erzurum'da eğitime hayırver desteği
- Erzurum'da hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay tarafından yaptırılan imam hatip ortaokulu, törenle açıldı - Eski Sağlık Bakanı Akdağ'ın katılımıyla yapılan açılışta, bir grup öğrenciyi yanına çağıran Akdağ, öğrencilerin aşırı ilgisiyle zor anlar yaşadı

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay tarafından yaptırılan imam hatip ortaokulu törenle eğitim öğretime açıldı. 

Erzurumlu hayırsever Kubilay'ın kendi adıyla Palandöken ilçesinde yaptırdığı imam hatip ortaokulu'nun açılışı, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve eski Sağlık Bakanı AK Parti Erzurum milletvekili adayı Recep Akdağ'ın katılımıyla yapıldı. 

Altıparmak, törende yaptığı konuşmada, eğitime katkılarından dolayı hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay ve ailesine teşekkür etti.

Erzurum'da bu yıl eğitim alanında 270 milyon lira tutarında yatırım ihalesi yapıldığını belirten Altıparmak, bu yatırımların eğitim alanında önemli bir ihtiyaca karşılık geleceğini ifade etti. 

-Öğrencileri yanına çağırdı kürsü yıkılıyordu 

Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum milletvekili adayı Akdağ'ın törende yaptığı konuşma sırasında bir grup öğrenciyi yanına davet etmesi, öğrencilerin aşırı ilgisiyle kısa süreli izdihama yol açtı. 

Akdağ'ın davetiyle okul bahçesindeki öğrencilerin büyük bir bölümünün koşarak kürsünün bulunduğu platforma çıkması nedeniyle platformda çökme tehlikesi yaşandı. Öğrencileri çökme tehlikesine karşı uyaran Akdağ, "Bilseydim bu kadar cevvalsiniz daha dikkatli olurdum" dedi.

Öğrencilerin platformdan inmelerinin ardından konuşmasına devam eden Akdağ, çocukların toplumun geleceği olduğunu ve onlar için ne yapılsa az olacağını dile getirerek, şunları kaydetti: 

"Şükürler olsun 13 senedir AK Parti iktidarları boyunca Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan'ın başlattığı seferberlik, daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde de devam etti. Aslında bu Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin başlattığı bir seferberlik olarak şükürler olsun ki, bütün toplumda da karşılığını gördü. Bugün burada olduğu gibi ülkenin dört bir yanında Hakkari'den Edirne'ye, Sinop'tan Hatay'a kadar güzel ülkemizin her bir yanında okullar inşa ettiler. Sadece devletimiz değil, hayırseverlerin yaptırdığı bu binalar, yurtlar, bunlarla beraber birçok kuruluşun yaptırdığı okullar çok şükür bizi şu ana kadar iyi bir noktaya getirdi. Yavrularımızın eğitim gördüğü mekanlar daha güzel bir hale geliyor. Bu pırıl pırıl yüzlü çocuklarımızla geleceğe umutla güvenle bakıyoruz. Her şeyin daha güzel olacağı bir Türkiye hedefiyle yolumuza devam ediyoruz."

Törene, hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay'ın oğlu Cihangir Kubilay, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti Erzurum milletvekili adayı İbrahim Aydemir ve AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt da katıldı.