Erzurum'da elektrikte sorun yok

Erzurum'da elektrikte sorun yok
Erzurum'da elektrikte sorun yok
ERZURUM (AA) - Erzurum ve çevresine elektrik dağıtan Aras Elektrik Dağıtım Şirketi (EDAŞ) ekiplerinin, kışı sorunsuz geçirdiği belirtildi.Aras EDAŞ...

ERZURUM (AA) - Erzurum ve çevresine elektrik dağıtan Aras Elektrik Dağıtım Şirketi (EDAŞ) ekiplerinin, kışı sorunsuz geçirdiği belirtildi.

Aras EDAŞ Sistem İşletme Koordinatörü Sayın Hüseyin Öcal, yaptığı yazılı açıklamada, kış şartlarında elektriğin en önemli ihtiyaçlardan biri olduğunu ifade etti.

Elektrik kesintisinin, kombi ve ısıtıcılar çalışmadığı için hayatı olumsuz etkilediğini belirten Öcal, şunları kaydetti:

"Biz de elektrik kesintileri yaşandığı  zaman halka en kısa zamanda elektriği ulaştırmak için gece gündüz demeden çalışan Aras elektrik ekiplerinin çalışmalarını yakından takip ettik. Geçtiğimiz günlerde yaşanan fırtınalarda bir günde Erzurum'un 297, Erzincan'ın 211, Kars'ın 134, Ardahan'ın 91, Iğdır'ın 84, Bayburt'un 73, Ağrı'nın 63 köyünde elektrik kesintisi yaşandı. Belediye ve İl Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmasıyla, tüm bölgede görev yapan 225 ekibimiz, canını hiçe sayarak arızalara müdahale etti ve arızanın tamamına yakınını giderdi."