Erzurum'da engellilerin akülü araç sevinci

Erzurum'da engellilerin akülü araç sevinci
Erzurum'da engellilerin akülü araç sevinci
- Hollanda'da yaşayan Erzurumlu iş adamının desteğiyle alınan 113 akülü araç dağıtıldı

ERZURUM (AA) - Hollanda'da yaşayan Erzurumlu hayır sever adamının desteğiyle alınan 113 akülü araç engelli vatandaşlara dağıtıldı.

Erzurum Olimpiyat Parkı'nda düzenlenen dağıtım törenine, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  AK Parti Erzurum Milletvekilleri Adnan Yılmaz ve İbrahim Aydemir ile AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hollanda'da yaşayan iş adamı Ali Yavuz, burada yaptığı konuşmada, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne hayırlı hizmetler konusunda desteklerinin süreceğini belirtti.

Yurt dışında yaşayan Erzurumlu iş adamlarına çağrıda bulunan Yavuz, şunları kaydetti:

"Sosyal vergilerini hayır işlerine sponsorluk yaparak ödemeleri gerekiyor. Engelli kardeşlerimizin daha iyi özgür bir hayat sürdürmesi için yarın bir engelli insan olmayacağının garantisi olmayan bizlere önemli sorumluluklar düşmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde engelli kardeşlerimize yardımcı olalım."

Belediye Başkanı Sekmen de her geçen gün hizmet ağlarını genişleterek, kalkınan ve kalkındıran Erzurum vizyonuyla birlikte yenilikleri sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Amaçlarının engelli vatandaşlarının toplumsal hayata katılımlarını artırmak olduğunu ifade eden Sekmen, "Engellilerin yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla engellilere yönelik yardım ve destek hizmetlerini güçlendirmekteyiz. İş konusunda engelli vatandaşlarımıza öncülük tanıyoruz, ayrıca engelli bakım elamanı ve hasta bakım elamanı kurslarından faydalanan engelli yakınlarını da işe yerleştirilmeleri sağlıyoruz" dedi.

Engelliler adına konuşma Murat Keleş ise hatıralarını anlatarak katılımcılara duygusal anlar yaşattı.

Engelliler için uzun bir süre çalışmalarda bulunduğunu belirten Keleş, yardımlarından dolayı Ali Yavuz'a teşekkür etti.

Tören akülü araçların dağıtılmasının ardından sona erdi.