Erzurum'da, "Gıda Sektörü Çalıştayı"

Erzurum'da, "Gıda Sektörü Çalıştayı"
Erzurum'da, "Gıda Sektörü Çalıştayı"
ERZURUM (AA) - KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi'nin (KUYAP) Erzurum'daki...

ERZURUM (AA) - KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi'nin (KUYAP) Erzurum'daki faaliyetleri sürüyor.

Avrupa Birliği ( AB ) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) da aralarında bulunduğu 5 oda tarafından finanse edilen, KUYAP kapsamında çalıştay düzenlendi. 

KUYAP Eğitim ve Koordinasyon Merkezi tarafından ETSO Meclis Salonu'nda düzenlenen "Gıda Sektörü Çalıştayı"na 15 ilden çalışan ve işverenler katıldı. 

İşverenlerin, insan kaynaklarına yatırım yoluyla küresel ekonomideki değişimlere uyum yeteneklerinin artırılmasını hedefleyen proje kapsamında, tarım ve hayvancılık sektörüyle entegre olmuş gıda işletmelerinin durumu, sektörde yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları görüşüldü.

ETSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şevket Demir, şu ana kadar Erzurum'da 4'ü işverenler, 5'i de çalışanlara yönelik olarak 9 eğitim faaliyeti gerçekleştirildiğini belirterek, hedef kitlelerin eğitimine büyük oranda yaklaşıldığını söyledi.