Erzurum'da "Gıda Sektörü Çalıştayı" düzenlenecek

Erzurum'da "Gıda Sektörü Çalıştayı" düzenlenecek
Erzurum'da "Gıda Sektörü Çalıştayı" düzenlenecek
ERZURUM (AA) - Erzurum'da "Gıda Sektörü Çalıştayı" düzenlenecek.Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ETSO) yapılan yazılı açıklamada, oda bünyesinde...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da "Gıda Sektörü Çalıştayı" düzenlenecek.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ETSO) yapılan yazılı açıklamada, oda bünyesinde bulunan, KOBİ Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi (KUYAP) Eğitim ve Koordinasyon Merkezince düzenlenecek çalıştayın, yarın ETSO Meclis Salonunda gerçekleşeceği bildirildi.

Türkiye 'de 15 ilde uygulanan KUYAP kapsamında düzenlenen çalıştayda, Erzurum'da tarım ve hayvancılık sektörüyle entegre olmuş gıda işletmelerinin durumunun, sektörde yaşanan sıkıntıların ve çözüm yollarının masaya yatırılacağı belirtildi.

ETSO Genel Sekreterliği ve ilgili birimlerin de desteğiyle düzenlenen çalıştayda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Atatürk Üniversitesi ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) uzmanlar konuşmacı olarak yer alacak.

Çalıştaya, ETSO yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, 35 meslek komitesinin başkanları, gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de davetli olarak katılacak.