Erzurum'da güreş müsabakaları

Erzurum'da güreş müsabakaları
Erzurum'da güreş müsabakaları
ERZURUM (AA) - Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Kurtuluş Kupası Güreş Müsabakaları ve il seçmeleri"...

ERZURUM (AA) - Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Kurtuluş Kupası Güreş Müsabakaları ve il seçmeleri" düzenlendi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Güreş Federasyonu il temsilciliği tarafından, Palandöken Spor Salonu'nda, Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreş Kurtuluş Kupası Müsabakaları ve il seçmeleri yapıldı. 

Çok sayıda güreşçinin katıldığı ve sporcuların kilosunda dereceye girebilmek için mücadele ettiği müsabakalarda alınan dereceler şöyle: 

"Grekoromende 42 kiloda Yolspor'dan Muhammed Ali Kesti, 46 kiloda Uzundere Gülspor'dan Semih Turgut, 50 kiloda Uzundere Gülspor'dan Metehan Gözcü, 50 kiloda Yakutiye Gençlikspor'dan Oğuzhan Sinin, 58 kiloda Uzundere Gülspor'dan Mücahit Kardeş, 63 kiloda Güreş  Eğitim Merkezi'nden Ömer Faruk Bengü , 69 kiloda Uzundere Gülspor'dan Feramuz Deniz, 76 kiloda Tortum Gençlikspor'dan Resul Polat ve 85 kiloda Uzundere Gülspor'dan Nihat Karabulut birinci oldu."

Serbest stilde ise Güreş Eğitim Merkezi'nden Ahmet Polat 42 kiloda, Muhammed Taşer 46 kiloda, Faruk Kırtepe 50 kiloda dereceye elde etti.

Yolspor'dan Halil Furkan Şişman 54 kiloda birinciliği elde ederken, Yolspor'dan 58 kiloda Hakan Çolak, 63 kiloda Bülent Deveci, 69 kiloda  Necati Deveci, 76 kiloda Abdullah Saklı, 85 kiloda Güreş Eğitim Merkezi'nden Halil Balcıoğlu, 100 kiloda Yolspor'dan Burak Sertoğlu birincilik kürsüsüne çıktı.

Dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Bu arada, güreş il temsilcisi Fahrettin Ertürk, yaptığı açıklamada, müsabakalarda dereceye giren sporcuların, 14-15 Mart'ta Kırıkkale, Rize ve Sinop'ta yapılacak grup müsabakalarına katılacağını ifade etti.


    ETİKETLER:

    spor

    ,

    eğitim

    ,

    Muhammed Ali

    ,

    Bengü