Erzurum'da halk otobüsü ile kamyonet çarpıştı: 6 yaralı

Erzurum'da halk otobüsü ile kamyonet çarpıştı: 6 yaralı
Erzurum'da halk otobüsü ile kamyonet çarpıştı: 6 yaralı
- Kamyonette sıkışan yararılar, AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerince çıkarıldı - Kaza anı olay yeri yakınındaki bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi

ERZURUM (AA) - Erzurum'da halk otobüsü ile kamyonetin çarpışması sonucu 4'ü aynı aileden 6 kişi yaralandı.

Aziziye ilçesinden kent merkezine giden Ahmet Akgün yönetimindeki 25 H 0031 plakalı Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan özel halk otobüsü ile Zakir Yavuz yönetimindeki 25 HH 276 plakalı kamyonet Cemal Gürsel Kavşağı'nda çarptı.

Kazada sürücü Yavuz, araçta bulunan yakınları Efendi Yavuz, Şerife Yalçın (42) ve ismi henüz öğrenilemeyen bir çocuk ile halk otobüsündeki 2 yolcu yaralandı.

Araçta sıkışan yaralılardan Efendi Yavuz'u sağlık ekipleri çıkaramayınca, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Olay yerine gelen AFAD ekibi, yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucunda kamyonetin kapısını keserek yaralıyı çıkardı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralılardan Efendi Yavuz ile Şerife Yalçın'ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Bu arada, kazanın olduğu bölgede bir yerinin güvenlik kamerasınca kaydedilen görüntülerde, kazanın, kamyonetin karşı yola geçmeye çalıştığı sırada meydana geldiği, ardından bölgeden geçen sürücülerin yardıma koştuğu görülüyor.