Erzurum'da ilaçlama çalışmaları

Erzurum'da ilaçlama çalışmaları
Erzurum'da ilaçlama çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla sivrisinek, karasinek, kene ve diğer haşerelerle mücadele için ilaçlama...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla sivrisinek, karasinek, kene ve diğer haşerelerle mücadele için ilaçlama çalışmalarına başladı.

Sıcaklığın artmasıyla sivrisinek ve larva mücadelesine başlayan Büyükşehir Belediyesi Çevre  Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, çalışmalarını özellikle bataklık ve sulak alanlarda sürdürüyor.

Ekipler, ilaçlama araçlarıyla 10 bin dönüm açık ve sırt pompalarıyla 7 bin 500 metrekarede kapalı alanda biyosidal mücadele gerçekleştirdi.

Çalışmalarda Sağlık Bakanlığınca haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlar kullanılıyor.

Hava sıcaklıklarının uygulama yapılabilecek sınırların altına düşene kadar ilaçlama mücadelesine devam edileceğini belirten yetkililer, rutin uygulamaların dışında vatandaşlardan gelen ilaçlama taleplerinin de karşılandığını belirtti.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  kene

  ,

  Daire

  ,

  Hava

  ,

  Büyükşehir

  ,

  koruma

  ,

  Karşı