Erzurum'da kan bağışı kampanyası

Erzurum'da kan bağışı kampanyası
Erzurum'da kan bağışı kampanyası
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı. Kampanya dolayısıyla Büyükşehir...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı ile ortaklaşa düzenlenen kan bağışı kampanyası başladı. 

Kampanya dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi'ndeki törende konuşma yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, belediye personelinin kampanyaya yüksek katılım göstermesini beklediğini söyledi.

Sekmen, kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, "Türk Kızılayı'yla beraber yapmış olduğumuz protokol gereği belediyemizde çalışan personelimizden kan bağışı çalışmasını başlattık, takribi olarak 2 binin üzerinde personelimizin kan bağışında bulunmasını bekliyoruz" dedi.

Kan vermenin sağlığa olumlu yansıdığını ifade eden Sekmen, Türk Kızılayı'nın kan rezervini artırması için herkesin katkı sağlaması gerektiğini aktardı.

Sekmen, ülke genelinde sürekli kan ihtiyacı oluştuğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Hastanede şifa bekleyen vatandaşlarımızın  zaman zaman kan ihtiyacı oluyor. Bunu da Türk Kızılayı temin ediyor, bize düşen vazife sağlıklı halimizde Türk Kızılayı'na bu hizmetlerde yardımcı olmak ve ihtiyaç olduğunda bunların teminin sağlamaktır. Türk Kızılayı'na her türlü destek verilmesi gerekir. Hem ülke içinde hem ülke dışında darda kalanların, afetzedenin, zaman zaman kargaşa hallerinde yurt dışındaki yerlere büyük yardımları dokunan bir kuruluş. Bundan dolayı çalışmalarından dolayı projede emeği geçen Türk Kızılayı ekibine, çalışanlarımıza ve daire başkanlarımıza teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız."