Erzurum'da karla mücadele

Erzurum'da karla mücadele
Erzurum'da karla mücadele
 ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediyesi, etkili olan kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyorBüyükşehir...

 ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediyesi, etkili olan kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada,  Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin, 100 araç ve 210 personelle aralıksız kar temizleme çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Kırsal bölgelerdeki 21 bin 100 kilometre yolda çalışma yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında etkili olan kar yağışı ile 80 makinesi, 20 servis aracı, 210 kişilik ekiple bin 335 mahalle ve bağlısının ulaşımını sağlayan yollarda, mesai gözetmeksizin, kar temizleme çalışmalarını yürütüyor. Kırsal bölgelerdeki sorumluluk alanında yer alan mahalle ve bağlılarında, 4 bin 657 yol açma çalışması yaparak, 21 bin 100 kilometre yolun kar temizliği gerçekleştirdi. Ekipler, kırsal bölgelerde, belirli bir periyotta, özellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu grup mahalle yollarından başlamak üzere, bütün mahalle yollarının en kısa sürede ulaşıma açılması için yoğun gayret gösteriyor."

Açıklamada, kentin 18 ilçesinin tamamında bulunan ekiplerin, vatandaşlardan gelen acil olaylara, Valilik Kriz Merkezi ve 112 Acil Servis ekipleriyle koordineli olarak anında müdahale ettiği kaydedildi.


  ETİKETLER:

  Daire

  ,

  kış

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar

  ,

  müdahale

  ,

  nüfus