Erzurum'da kayak keyfi

Erzurum'da kayak keyfi
Erzurum'da kayak keyfi
- Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Konaklı, yılbaşı tatilinin son gününde kayakseverlerle doldu

ERZURUM (AA) - Yılbaşı ve hafta sonu tatillerini Erzurum'da geçiren vatandaşlar, Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinde kayak yapmanın keyfini yaşadı. 

Türkiye 'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Konaklı'da kar kalınlığının 30 santimetreyi bulmasını ve 4 günlük yılbaşı tatilini  fırsat bilen kayak tutkunları, bölgedeki tesislere akın etti.

Yurt içi ile Ukrayna, Azerbaycan,  Rusya , İran ve Polonya'dan kente gelen turistler, bembeyaz kar örtüsünde kayak yapmanın tadını çıkardı.

Doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı otellerde düzenlenen etkinliklerle vakit geçiren kayakseverler, kızak, snowboard ve kayak takımlarıyla kaymanın keyfini yaşadı.

Babasıyla kayan ve çevredeki vatandaşlarında yoğun ilgili gösterdiği 3 yaşındaki Mehmet Zahid Kaya, kayak yaptığı sırada yüzünün kar olduğunu ve çok üşüdüğünü belirterek, "Üşüdüm ama çok eğleniyorum. Kayak yapmayı da seviyorum" dedi.

Kayak tutkunu Selçuk Dilekçi de Amasya'dan kayak yapmak ve hafta sonu tatilini değerlendirmek için kızıyla beraber Erzurum'a geldiğini ve çok güzel vakit geçirdiğini dile getirdi.