Erzurum'da kent konseyi toplantısı

Erzurum'da kent konseyi toplantısı
Erzurum'da kent konseyi toplantısı
ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Kent Konseyi toplantısına katıldı.Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda...

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Kent Konseyi toplantısına katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum Kent Konseyi Başkanı Aydın Bozkurt ve konsey üyeleri katıldı.

Sekmen, yaptığı konuşmada, kent konseylerinin şehirlerin gelişimde lokomotif güç olduğunu belirterek, "Kent konseyleri şehirlerin gelişmesine katkı sunar ve verdiği fikirlerle öncü olur" dedi.

Konuşmasında Polonya'da katıldığı turizm fuarında yaptığı gezi ve incelemeleri de anlatan Sekmen, Palandöken Kayak Merkezi'nde Polonya Tatil Köyü'nün kurulması yönünde teklifte bulunduğunu, Polonyalı adamı, yatırımcı ve gazetecileri Erzurum'a davet ettiğini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesinin, şehrin tanıtımını, Türkiye , Avrupa ve Dünya ölçeğinde gerçekleştirdiğini  ifade eden Sekmen, "Erzurum'un reklam ve tanıtımı Polonya, Rusya ve Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın seçkin ülkelerinde yapılıyor. Erzurum'da doğa, kış ve inanç turizmiyle alakalı tanıtım çalışması yapıyoruz. Şehrimizdeki beş bin yatak kapasitesini 20 bine çıkarmayı planlıyoruz. Kentin kaynaklarını iyi kullanmamız lazım. Tanıtımda ulaşım çok önemli. Ulaşımı güçlendirmemiz lazım" diye konuştu.