Erzurum'da "Kış Festivali" hazırlığı

Erzurum'da "Kış Festivali" hazırlığı
Erzurum'da "Kış Festivali" hazırlığı
ERZURUM (AA) - Erzurum'da 18 Aralık'ta başlayacak olan Kış Festivali (Winterfest), İstanbul'un ardından Bursa'da da kurulan stantlarla tanıtımı...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da 18 Aralık'ta başlayacak olan Kış Festivali (Winterfest), İstanbul'un ardından Bursa'da da kurulan stantlarla tanıtımı gerçekleştirildi.

Festivalin tanıtımı, İstanbul'da Taksim ve Üsküdar'dan sonra en son Bursa'nın Fomara Meydanı'nda kurulan stantlarla tanıtıldı.

Meydanda, kar küresi ve dijital fotoğraf sergisi açıldı ve Bursalılar'a kadayıf dolması ve Erzurum çayı ikram edildi.

Kar küresinin bulunduğu alanda Erzurum türküleri eşliğinde halaylar çeken Bursalılar, şehrin sosyal hayatına renk katan tanıtım enstrümanlarıyla keyifli bir gün yaşadı.

Tanıtımın yapıldığı alanı, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyon Başkanı Ömer Ömeroğlu ile AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Özgeriş de ziyaret etti.

Tavlaşoğlu, burada yaptığı açıklamada, Bursa Valisi Karaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, festival için Erzurum'a davet etti.