Erzurum'da kış lastiği uygulaması 15 Kasım'da başlayacak

Erzurum'da kış lastiği uygulaması 15 Kasım'da başlayacak
Erzurum'da kış lastiği uygulaması 15 Kasım'da başlayacak
ERZURUM (AA) - Erzurum'da kış lastiği uygulamasının 15 Kasım'da başlayacağı bildirildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, valilik tarafından...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da kış lastiği uygulamasının 15 Kasım'da başlayacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, valilik tarafından alınan karar gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlara her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğu getirildiği belirtildi.

Kış lastiğinin kullanımının zorunlu olduğu süre içerisinde, kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması gerektiği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan denetimlerde, kış lastiği kullanılması zorunlu olduğu halde kullanmayan araç sahipleri için idari para cezası karar tutanağı düzenlenecek ve bu araçların lastiklerini uygun hale getirebilecekleri en yakın yerleşim birimine kadar gitmelerine izin verilecek. Uygulamayla, vatandaşların derin acılar yaşamaması, maddi ve manevi kayıplarının önlenmesi amaçlanıyor. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak 15 Kasım tarihi itibariyle kış lastiği denetimlerine başlanılacak."