Erzurum'da korucularla iftar

Erzurum'da korucularla iftar
Erzurum'da korucularla iftar
ERZURUM (AA) - Erzurum'da görev yapan gönüllü köy korucularına iftar yemeği verildi.Palandöken Kış Eğitim Merkez Komutanlığında düzenlenen yemeğe İl...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da görev yapan gönüllü köy korucularına iftar yemeği verildi.

Palandöken Kış Eğitim Merkez Komutanlığında düzenlenen yemeğe İl Jandarma Alay Komutanı Albay Uysal Ağaoğlu, kentteki askeri birliklerin komutanları ve gönüllü köy korucuları katıldı.

Ağaoğlu, yaptığı konuşmada, gönüllü köy korucularıyla olan çalışma ortamından çok memnun olduklarını belirterek, "Tabi bütün korucularımızla olmak isterdik ama malumunuz 940 korucumuz var. Yakın yerlerden arkadaşlarımız geldi. Uzak yerlerden ulaşımın zor olacağı düşüncesiyle sizleri davet ettik. Bölgenin birçok ilinde görev yaptık. Orada korucu arkadaşlarımızla sırt sırtaydık. Hala görüştüğümüz korucu arkadaşlarımız var. Neden, onlarla kader birliği yapmıştık biz. Günümüzde biraz daha değişik bir ortam var elbette" diye konuştu.

Zaman zaman belirli sıkıntılar yaşanabileceğini ifade eden Ağaoğlu, devlet, valilikler ve diğer ilgili birimlerin her zaman korucuların yanında olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Köy

  ,

  jandarma

  ,

  kış

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  iftar

  ,

  Uzak