Erzurum'da kültür sanat

Erzurum'da kültür sanat
Erzurum'da kültür sanat
- EDT, "Alaaddin'in Sihirli Lambası" ile "Çıkmaz Sokak Çocukları" adlı oyunu seyirciyle buluşturacak

ERZURUM (AA) - Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT), "Çıkmaz Sokak Çocukları" ile "Alaaddin'in Sihirli Lambası" adlı çocuk oyununu sahneleyecek.

Lyle Kessler'in yazdığı, Ali Halim Neyzi'nin Türkçe'ye çevirdiği, Kuvvet Yurdakul'un yönettiği oyunda, Sezai Yılmaz, Levent Aras ve Emrah Keskin rol alıyor.

Oyunda, Murat Gülmez dekor tasarımını, Funda Çebi giysi tasarımını, Eser Dursun da ışık tasarımını üstleniyor.

"Çıkmaz Sokak Çocukları" adlı oyunda, sisteme rağmen hayata tutunmaya çalışan üç yetimin "Amerikan Rüyası"nın trajikomik halleri anlatılıyor.

Oyun bugün ve yarın 19.30'da, cumartesi günü ise 14.00 ve 19.30'da sahnelenecek.

- "Alaaddin'in Sihirli Lambası"

Turgay Yıldız'ın anonimden oyunlaştırdığı, Arif Atalay'ın yönettiği "Alaaddin'in Sihirli Lambası" adlı çocuk oyununda ise Taner Köse, Kübra Tığtepe, Ömer Menteşe, Melike Durak Aras, Samet Talaymanf, Emre Yılmaz, Ayçin Güvercin, Gülsüm Yalçın, Kadir Çelik, Serkan Yanar, Eymen Atalay, Bilal Hüseyinoğlu, Hilmi Yükseloğlu, Mert Can Polat ve Hakkı Yılmaz rol alıyor.

Enes Özgeriş'in ışık kumandayı, Hakan Babaoğlu'nun sahne amirliğini, Selim Cinisli'nin dekor, Ceren Karahan'ın giysi ve Duran Güngör'ün ışık tasarımlarını üstlendiği oyunda, şu konu anlatılıyor:

"Annesi ile yoksulluk içinde yaşayan Alaaddin'in karşısına bir anda on parmağında on marifet olan bir cin çıkar. Bu sırada kral kızını evlendirecek bir aday aramaktadır. Alaaddin ise prensesi rüyasında görür ve ona karşı sevgiyle dolar ancak Alaaddin tek başına prensesin sevgisini kazanmak istemektedir. Bakalım Alaaddin cinin yardımı olmadan kralı ve prensesi etkileyebilecek mi? Kalabalık kadrosu, etkileyici müzik ve danslar yer almaktadır."

"Alaaddin'in Sihirli Lambası" adlı oyun, 29 Mart'ta saat 14.00'te sahnelenecek.

Erzurum  Kültür  Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından, cumartesi ve pazar günü saat 09.00 ila 18.00 arasında Erzurum halk oyunları ve Erzurum barı eğitimi verilecek.