Erzurum'da kültür sanat

Erzurum'da kültür sanat
Erzurum'da kültür sanat
- EDT, "Anlatılan Senin Hikayendir" ve "Nasreddin İnadın Sonu" oyunlarını seyirciyle buluşturacak

ERZURUM (AA) - Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT), "Anlatılan Senin Hikayendir" ve "Nasreddin İnadın Sonu" oyunlarını sahneleyecek.

Cengiz Toraman'ın yazdığı, Levent Aras'ın yönettiği oyunda, Toraman rol alıyor.

Dekorunu İnci Kangal'ın, suflörünü Serkan Ay'ın, sahne amirliğini Hakan Babaoğlu'nun, ışık tasarımını da Duran Güngör'ün üstlendiği oyunda, orkestra ekibini Selçuk İçoğlu, Ahmet Feyzi, Selçuk Yılmaz, Osman Ovacıklı ile Ferhat Çelikoğlu oluşturuyor.

İnsana, doğaya, aşka, dostluğa kısacası hayata dair vurguların yapıldığı oyunda, izleyici hem güldürülüyor hem düşündürülüyor.

Oyun, bugün ve yarın 19.30'da, cumartesi günü ise 14.00 ve 19.30'da seyirciyle buluşturulacak.

- Nasreddin İnadın Sonu

Özer Tunca'nın yazdığı, Levent Aras'ın yönettiği "Nasreddin İnadın Sonu" adlı çocuk oyununda Taner Köse, Ömer Menteşe, Samet Talayman, Kübra Tığtepe, Melike Durak Aras, Fatma Ayçin Güvercin, Gülsüm Yalçın rol alıyor.

Dekor tasarımını Özlem Karabay'ın, giysi tasarımını Ceren Karahan'ın, ışık tasarımını Duran Güngör'ün, sahne amirliğini Çiğdem Kaplan'ın yaptığı oyunda, şu konu anlatılıyor:

"Mizah ustası Nasreddin Hoca'nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazıldı. Bir kumpanya konseptinde sahnelenen oyunda var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğu, müzik eşliğindeki keyifli bir hikayeyle anlatılıyor."

Oyun, 20-21-22-23 Nisan'da saat 14.00'te seyirciyle buluşturulacak.

Erzurum Kültür Turizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nde de cumartesi ve pazar günü Erzurum halk oyunları ve Erzurum barı eğitimi verilecek.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Müzik

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Mizah

  ,

  Pazar

  ,

  güvercin

  ,

  kültür