Erzurum'da kültür sanat

Erzurum'da kültür sanat
Erzurum'da kültür sanat
- "Tiyatro Seyretmeyen Çocuk Kalmasın" Projesiyle özellikle kırsal kesimdeki çocuklar tiyatroyla buluşturulacak

ERZURUM (AA) - Erzurum Devlet Tiyatrosu (EDT) tarafından yürütülen "Tiyatro Seyretmeyen Çocuk Kalmasın" Projesi kapsamında ilçelerdeki çocuklara yönelik, "Nasreddin İnadın Sonu" adlı oyun sahnelenecek.

EDT ve Erzurum Valiliği tarafından yürütülen proje kapsamında, Özer Tunca'nın yazdığı, Levent Aras'ın yönettiği "Nasreddin İnadın Sonu" adlı çocuk oyunu 17 ilçede çocuklarla buluşturulacak.

Oyunda, Taner Köse, Ömer Menteşe, Samet Talayman, Kübra Tığtepe, Melike Durak Aras, Fatma Ayçin Güvercin ve Gülsüm Yalçın rol alıyor.

Dekor tasarımını Özlem Karabay'ın, giysi tasarımını Ceren Karahan'ın, ışık tasarımını Duran Güngör'ün, sahne amirliğini Çiğdem Kaplan'ın yaptığı oyun, mizah ustası Nasreddin Hoca'nın dilden dile, ülkeden ülkeye ulaşmış, bugünün insanına göndermeleri olan fıkralarından yola çıkılarak yazıldı. Bir kumpanya konseptinde sahnelenen oyunda, var olanın değerinin bilinmesi, körü körüne zıtlaşmanın ve inatlaşmanın sonucunun ne tür kayıplara sebep olduğu, müzik eşliğindeki keyifli bir hikayeyle anlatılıyor.

"Nasreddin İnadın Sonu" bugün Narman, 22 Mayıs Tekman, 23 Mayıs Çat,  25 Mayıs Karaçoban, 26 Mayıs Karayazı, 27 Mayıs'ta da Pasinler ve Köprüköy'de izleyiciyle buluşacak.

Bu arada, farklı illere turneye çıkan EDT ekibi, Gümüşhane, Artvin, Eskişehir, Erzincan, Bayburt, Giresun'da "Nasreddin İnadın Sonu" ve "Anlatılan Senin Hikayendir" adlı tiyatro oyunlarını sahneleyecek.