Erzurum'da "Kurumsal Gelişimin Desteklenmesi Projesi"

Erzurum'da "Kurumsal Gelişimin Desteklenmesi Projesi"
Erzurum'da "Kurumsal Gelişimin Desteklenmesi Projesi"
ERZURUM (AA) - Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğretmen Eğitimi Yoluyla Kurumsal Gelişimin Desteklenmesi Projesi" kapsamında,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğretmen Eğitimi Yoluyla Kurumsal Gelişimin Desteklenmesi Projesi" kapsamında, orta okullarda görev yapan Türkçe ve matematik öğretmenlerine yönelik mesleki gelişim eğitim semineri sona erdi.

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde sertifika töreninde konuşan Vali Ahmet Altıparmak, eleştirmekten, çocukları eleştirmeye alıştırmaktan, öğrenme yöntem ve metotlarını tartışmaktan çekinilmemesi gerektiğini söyledi.

Öğretmen olmadan ve öğretmene gerekli önem verilmeden, eğitimin yol almasının mümkün olmadığını belirten Altıparmak, şöyle konuştu:

"Bunun farkında olduğumuz için bunun bilincinde olduğumuz için öğretmenlerimize elimizden geldiğince imkanlarımız çerçevesinde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öğrenciye ders sevdirilmesi gerek. Sevdirmediğiniz bir şeyi öğretme şansınız yok. Yani öğrenciye  severek gideceği bir ortamı oluşturmamız lazım."

Sertifikaların dağıtıldığı törene, Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ile öğretmenler katıldı.