Erzurum'da "Mavi Kar Taneleri" Projesi

Erzurum'da "Mavi Kar Taneleri" Projesi
Erzurum'da "Mavi Kar Taneleri" Projesi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da hazırlanan "Mavi Kar Taneleri" Projesi ile zihinsel engelli ve otistik 85 çocuğa eğitim veriliyor. Recep Birsin Özen Eğitim...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da hazırlanan "Mavi Kar Taneleri" Projesi ile zihinsel engelli ve otistik 85 çocuğa eğitim veriliyor. 

Recep Birsin Özen Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Eğitim Merkezinde düzenlen programa katılan Palandöken Kaymakamı Gürbüz Karakuş ile Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, okul müdürü Uğur Elmas, öğretmenler ve öğrenciler tarafından müzikle karşılandı.

Orta ağır zihinsel engelli ve otistik çocukların seslendirdiği şarkıları dinleyen davetliler, projede yer alan öğretmen ve öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Okul müdür yardımcısı Fatih Paça, yaptığı konuşmada, "Mavi Kar Tanesi" Projesi'nin, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ve Turgut Özal İlkokulu tarafından desteklendiğini söyledi.

Bu çalışmaların karşılık bulması halinde anlam kazandığını ifade eden Paça, şöyle konuştu:

"Bir ay önce başlayan bu projede biz bugün  somut veriler gördük. Eğitimlerde, normal öğrencilerle yemek yendi, oyunlar oynandı, derslere iştirak edildi. Çevreden de büyük destek aldık. Burada bugün bu projenin olumlu sonuçlarını ve destekli olduğunu, duyarlı bir toplum olduğunu gördük. Bunun için de çok mutlu olduk. Bu devam edecek bir süreç, inşallah değişik etkinliklerle devam edecek. Bu projeyle özel eğitime muhtaç çocuğun zor yapabileceklerini, verilen eğitimle, uğraşla, sebatla ve sabırla nerelere gelebildiğini görebilme fırsatı bulduk. Çocuklarımız, diğer çocuklardan farklı olmadıklarını burada yaptıkları el işi ve farklı çalışmalarla bunu kanıtlıyor."

Program, okulun  spor salonunda öğrencilerin yaptığı gösteriyle son buldu.