Erzurum'da "Mavi Şehir Projesi" hayata geçiyor

Erzurum'da "Mavi Şehir Projesi" hayata geçiyor
Erzurum'da "Mavi Şehir Projesi" hayata geçiyor
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile özel bir firma tarafından sosyal konut yapımına yönelik hazırlanan "Mavi Şehir Projesi" hayata...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile özel bir firma tarafından sosyal konut yapımına yönelik hazırlanan " Mavi Şehir Projesi" hayata geçiyor.

Kentteki bir restoranda düzenlenen basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, göreve geldiği günden bu yana kentte altyapı ve üstyapı çalışmalarına yoğunluk verdiklerini söyledi.

En önemli projelerinden birinin de şehirde kentsel dönüşüme yönelik çalışmalar yürütmek olduğunu ifade eden Sekmen, şöyle konuştu:

"Bu kentsel dönüşümle Erzurum'da döküntü olan alanları yeniden ihya etmeye yönelik çalışma yürütmeye devam edeceğiz. 280 dairelik projenin, ilk etabı olarak 84 dairenin temeli atıldı. Hedefimiz bu 280 daireyi 2016'nın yaz sezonunda hazırlayarak oturmak isteyenlere teslim etmek. Amacımız sağlıklı, çevreye duyarlı, ısı yalıtımlı akıllı binalar yaparak, şehrimizi güzelleştirecek sosyal konutlarımızı topluma kazandırmak. Daire almak istiyorum diyen vatandaşlarımız, bu projeden 5, 10, 15 yıl süreyle daire alabilecekler."


  ETİKETLER:

  Mavi

  ,

  Belediye

  ,

  Konut

  ,

  Daire

  ,

  sosyal

  ,

  Büyükşehir

  ,

  firma