Erzurum'da mezarlık bakımları yapıldı

Erzurum'da mezarlık bakımları yapıldı
Erzurum'da mezarlık bakımları yapıldı
ERZURUM (AA) - Ramazan ayı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıklarda bakım çalışması başlattı.Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet...

ERZURUM (AA) -  Ramazan ayı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıklarda bakım çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Asri ve Abdurrahman Gazi mezarlıklarındaki 446 dekar mezarlık alanında çevre düzenini sağlamak amacıyla çim biçme çalışmaları yapıldığını belirtti.

Asri mezarlığın içinde bulunan Garipler Mezarlığı'nda peyzaj düzenleme çalışmalarının da devam ettiğini ifade eden Sekmen, "Bu alanda her bir mezarlık için baş taşları yerleştirilecek ve her birisi için birer gül dikilerek mezarlarımız bir düzen içerisinde anılmaya devam edecektir. Ayrıca, her mevta için bir fidan çalışmamız bulunmakta ve ormanlık alan oluşturma çalışmalarımıza devam etmekteyiz" dedi.

Ramazan ayı boyunca mezarlıklarda görevli imamlar tarafından hatim okunduğunu da dile getiren Sekmen, okunan hatimlerin ses sistemi ile mezarlıkların her noktasından rahatlıkla dinlenebildiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi mezarlık görevlileri tarafından kandil ve bayramlarda olduğu gibi ramazan ayı boyunca da yakınlarının kabirlerini ziyarete gelen vatandaşlara iftarlık lokum ikramı yapılıyor.