Erzurum'da öğretmenlere proje yazma eğitimi

Erzurum'da öğretmenlere proje yazma eğitimi
Erzurum'da öğretmenlere proje yazma eğitimi
- TÜBİTAK Erzurum İl Koordinatörlüğü'nün katkılarıyla gerçekleşecek eğitim, 13-15 Kasım tarihleri arasında yapılacak

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu Projesi İdaresi (DAP) ile Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen protokol ile 156 öğretmene proje yazma eğitimi verilecek.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Erzurum İl Koordinatörlüğü katkılarıyla gerçekleşecek eğitim 13-15 Kasım tarihlerinde yapılacak.

Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'ndeki protokol töreninde konuşan TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Şükrü Beydemir, DAP ve İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ile ortak bir eğitim çalıştayı yaptıklarını söyledi.

Amaçlarının öğretmenlerin bu çalıştayla eğitilerek okullarında ki diğer öğretmenlere ve öğrencilere katkı sağlamaları olduğunu ifade eden Beydemir, Erzurum'un bu konuda pilot bölge olduğunu aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da bu projelerin ülke için önemli olduğunu dile getirdi.

Arslan, bu projeyle bakanlığın politikası doğrultusunda, öğrencilere bilimsel katkı sağlanıp, bölgede öncü bir çalışma olacağını kaydetti.

DAP Bölge İdare Başkanı Adnan Demir ise bu tür projelerin 2004 yılında Van'da başladığını ve her bölge için 100 tane projenin olması gerektiğini vurguladı.