Erzurum'da peyzaj çalışmaları

Erzurum'da peyzaj çalışmaları
Erzurum'da peyzaj çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, Dadaşköy yolunda peyzaj ve yeşillendirme çalışmasına başlandı.Büyükşehir Belediye Başkanı...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından, Dadaşköy yolunda peyzaj ve yeşillendirme çalışmasına başlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, Şükrüpaşa Mahallesi'nde bulunan Dadaşköy yolunu yenilediklerini belirterek, 90 ton kırmızı renkli kiremit irmiği ve kiremit tozu karışımı koşu parkuru, bin 509 metrekare karo ve kauçuk döşemesi, 6 bin 214 metrekare 4 santimetre kalınlıkta andezit plaklarla döşeme kaplaması yapacaklarını ifade etti.

Bölgeye 380 metrekare doğal küçük parke taşı döşeme kaplaması, 8 bin 270 metre andezit bordür döşemesi, 19 bin 789 metrekare karışık çim tohumuyla çimlendirme yapıldığını vurgulayan Sekmen, şunları kaydetti:

"Erzurum'da araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Dadaşköy yolu, estetiksel yönden yenilemeye müsait olan bir caddedir. Ekibimizi buraya konuşlandırdık. Ağacı, bordürü, kaldırımı, yeşili, alt ve üstyapısıyla Dadaşköy yolunu yeniden inşa edeceğiz. Buradaki peyzaj çalışmasına özel bir tasarım uygulayacağız."