Erzurum'da "ramazan" denetimi

Erzurum'da "ramazan" denetimi
Erzurum'da "ramazan" denetimi
ERZURUM (AA) - Erzurum'da zabıta ekipleri, yaklaşan ramazan ayı öncesi gıda satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.Kent...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da zabıta ekipleri, yaklaşan ramazan ayı öncesi gıda satışı yapan yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Kent merkezindeki ekmek fırınlarını ve unlu mamul imalathanelerini denetleyen ekipler, ramazan pidesi ve ekmek gramajı, hijyen kuralları ve son kullanma tarihi geçen ürünlerin satılıp satılmadığını kontrol etti.

Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yaptığı açıklamada, bu ay içerisinde gıda tüketiminin artması nedeniyle denetimlerin sıklaştırılacağını belirtti.

Sekmen, "Denetimlerde, vatandaşların en çok tükettiği gıda ürünleri arasında, ramazan pidesi, ekmek ve diğer unlu mamuller konusunda en küçük ayrıntıları bile dikkatle inceleyerek değerlendireceğiz. Yapılan denetimlerin neticesinde, kanun ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere gerekli cezai müeyyideler uygulanacak. Vatandaşlar, şikayetlerini '153 Zabıta İhbar Hattı'na 7 gün 24 saat iletebilecekler. Fırın denetimlerinde gramaj noksanlığı yönünden eksik görülen ekmekler ise kamu yararına çalışan vakıflara verilecek" diye konuştu.

Başkan Sekmen, kutsal ayda halkın dini duygularını istismar etmek isteyen kişilere ve artması olası dilencilik olaylarına karşı da gerekli tedbirlerin alındığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  gıda

  ,

  ,

  başkan

  ,

  ekmek

  ,

  kent

  ,

  Karşı