Erzurum'da sağlıklı yaşam yürüyüşü

Erzurum'da sağlıklı yaşam yürüyüşü
Erzurum'da sağlıklı yaşam yürüyüşü
ERZURUM (AA) - Oltu ilçesinde "Sağlık beslenme ve yürüyüş" etkinliği düzenlendi.Oltu Toplum Sağlığı Merkezi Obezite birim tarafından kale yürüyüş...

ERZURUM (AA) - Oltu ilçesinde "Sağlık beslenme ve yürüyüş" etkinliği düzenlendi.

Oltu Toplum Sağlığı Merkezi Obezite birim tarafından kale yürüyüş yolunda düzenlenen yürüyüşe, Oltu Toplum Sağlığı Merkezi personeli ve vatandaşlar katıldı.

Oltu Toplum Sağlığı Merkezi Obezite birim sorumlusu Orhan Yeşilyurt, burada yaptığı konuşmada, sağlıklı yaşamın olmazsa olmazının yürüyüş olduğunu söyledi.

Bu fiziksel aktiviteden daha fazla faydalanabilmek için düzenli olarak yapılması ve yaşamın bir parçası haline getirilmesi gerektiğini ifade eden Yeşilyurt, " Türkiye beslenme ve sağlık araştırması verilerine göre toplumun yüzde 71,9'u hareketsiz yaşadığı görülmektedir. Bu hareketsizliği ortadan kaldırmak ve bu fiziksel aktivitenin faydasını görebilmek için günde 30 dakika yürünmelidir. Toplu taşıma ve özel araçların daha az kullanılması, inilecek duraktan birkaç durak geride inerek, sağlık için yürüyüş günlük yaşantı içerisinde kolayca yerleştirilebilir" dedi.

Etkinlik kapsamında vatandaşlara bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.


  ETİKETLER:

  obezite

  ,

  Türkiye

  ,

  Beslenme

  ,

  toplum