Erzurum'da şiddetli yağış

Erzurum'da şiddetli yağış
Erzurum'da şiddetli yağış
- Kentte etkili olan sağanak nedeniyle bazı yol ve iş yerlerini su bastı - Sağanak nedeniyle kayganlaşan yolda meydana gelen ve dört aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı

ERZURUM (AA) - Erzurum'da etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve yerlerini su bastı, yollarda sel baskını meydana geldi.

Yaklaşık bir saat boyunca etkili olan şiddetli yağış, kent merkezinde hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Aziziye Köprülü Kavşağı'ndaki alt geçidinde yaklaşık bir metre yüksekliğinde su birikintisi oluştu. 

Alt geçitten geçemeyen bazı araçlar yolda kalınca trafikte aksamalar meydana geldi. Bazı araç sürücülerinin de su birikintisine rağmen yoldan geçmeye çalıştığı görüldü. 

Öte yandan, Stadyum Kavşağı mevkisinde sağanak nedeniyle kayganlaşan yolda zincirleme trafik kazası meydana geldi. Dört aracın karıştığı kaza nedeniyle İbrahim Çağlar ve Tuğba Yıldız yaralandı.

Yaralılar, ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kaza nedeniyle trafiğe kapanan yol, araçların çekilmesiyle yeniden açıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri de yağışın etkili olduğu bölgelerdeki mazgalları temizleyerek su taşkınlarına karşı önlem aldı.