Erzurum'da sınav tedbirleri

Erzurum'da sınav tedbirleri
Erzurum'da sınav tedbirleri
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, ÖSYM Başkanlığı tarafından yarın yapılacak sınavlara ilişkin gerekli tedbirlerin aldığı bildirildi.İl Emniyet...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, ÖSYM Başkanlığı tarafından yarın yapılacak sınavlara ilişkin gerekli tedbirlerin aldığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan yazılı açıklamada, LYS-4 sınavının saat 10.00'da pazar günü LYS-1 sınavının saat 10.00'da LYS-5'in ise saat 14.30'da  yapılacağı belirtildi.

ÖSYM tarafından yürütülen sınav öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sınav sırasında, sınav binaları çevresinde meydana gelebilecek aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesiyle heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır. Bu nedenle, sınava giren adayların dikkatini dağıtacak olumsuzlukların yaşanmaması açısından, sınav binaları çevresi ve güzergahlarında gürültüye neden olacak çalışmaların yapılmaması, sürücülerin korna çalmama konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir."