Erzurum'da sınav tedbirleri

Erzurum'da sınav tedbirleri
Erzurum'da sınav tedbirleri
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, ÖSYM Başkanlığı tarafından yarın yapılacak sınavlara ilişkin gerekli tedbirlerin aldığı bildirildi.İl Emniyet...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, ÖSYM Başkanlığı tarafından yarın yapılacak sınavlara ilişkin gerekli tedbirlerin aldığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ÖSYM tarafından yürütülen sınav öncesi alınacak güvenlik önlemlerinin yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmesinin son derece önemli olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sınav esnasında, sınav binaları çevresinde meydana gelen aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu, ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır. Bu nedenle sınav esnasında sınav binaları çevresinde, güzergahlarında düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, pazar yerleri gibi gürültü oluşumuna izin verilmeyecek. Ayrıca sınavda, bluetooth ile kamera özellikli kulaklık, cep telefonu, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş, metal para , metal içerikli aksesuar ve eşyalarla, kopya çekmeye elverişli cihazların girişine kesinlikle müsaade edilmeyecektir."