Erzurum'da sokak hayvanları için bakım evi

Erzurum'da sokak hayvanları için bakım evi
Erzurum'da sokak hayvanları için bakım evi
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hizmet kalitesi...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hizmet kalitesi artırıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, mevsimsel değişikliklere uygun olarak dizayn edilen bakım evinde 300 köpek ve 25 kedinin bakımının yapıldığı belirtildi.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğünün, sokak hayvanları için itinalı bir bakım gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu yıl içerisinde merkezimize getirilen bin 246 köpek ve 79 kediye kuduz aşısı yapılırken, toplam 840 yaralı hayvana müdahale edildi. Bakım evinde yer alan 137 hayvan da sahiplendirildi. Mama ve 10 bin ekmekle hayvanların sağlıklı bir şekilde beslenmesi sağlandı. Merkezimizde başıboş sokak hayvanlarının toplatılıp, barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılandı. Yasa gereği bakıma muhtaç hayvanların tedavi ve bakımları gerçekleştiriliyor. Ayrıca hayvan severler, öğrenci kulüpleri ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği içerisinde, toplumda korumaya muhtaç hayvan bilincinin oluşturulması sağlandı. Tavuk, ördek, tavşan gibi evcil hayvanların da yer aldığı bakım evinde, kanatlı ve tavşan evleri de oluşturuldu."