Erzurum'da sokak köpeğinin saldırdığı 6 öğrenci yaralandı

Erzurum'da sokak köpeğinin saldırdığı 6 öğrenci yaralandı
Erzurum'da sokak köpeğinin saldırdığı 6 öğrenci yaralandı
- Öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, Belediye Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü görevlilerince yakalanan köpeğin ise 10 gün kontrol altında tutulacağı bildirildi

ERZURUM (AA) - Palandöken ilçesinde sokak köpeğinin saldırdığı 6 öğrenci yaralandı.

Yunus Emre semtindeki Dedeman Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi önünde bekleyen Yıldıray Kaya'ya saldıran bir sokak köpeği, çevredekilerin müdahalesi sonucu kaçtı.

Köpeğin, aynı bölgede okuldan çıkan Muhammet Öztürk, Ecrin Tanas, Kader Tanas, Kutluhan Yaşarbaş ve Muhammet Balcı'ya da saldırdığı ihbarı üzerine polis ekipleri bölgede arama çalışması başlattı.

Palandöken Kavşağı E80 karayolunda olduğu belirlenen köpek, bir evin önünde sıkıştırıldı. Polis ekiplerinin çevrede önlem almasının ardından  Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü görevlileri bölgeye gelerek, saldırgan köpeği etkisiz hale getirdi.

Halatla yakalanan köpek 10 gün kontrol altında tutulmak üzere hayvan barınağına götürüldü.

Boynundan ve kolundan yaralanan Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okul önünde beklerken köpeğin aniden üzerine atladığını söyledi.

Kaçmak isterken köpeğin kolunu ısırdığını anlatan Kaya, arkadaşları ve çevredekilerin bağırmaları sonucu kaçtığını kaydetti.

Köpeğin saldırdısı sonucu vücutlarının farklı yerlerinden ısırılan ve kenteki hastanelere kaldırılan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.