Erzurum'da terörisler 18 iş makinesi ve 6 konteyneri yaktı

Erzurum'da terörisler 18 iş makinesi ve 6 konteyneri yaktı
Erzurum'da terörisler 18 iş makinesi ve 6 konteyneri yaktı
ERZURUM (AA) - Tekman ilçesinde yol yapımını üstlenen firmaya ait 18 iş makinesi ve 6 konteyner, teröristler tarafından ateşe verildi.Hacıömer...

ERZURUM (AA) - Tekman ilçesinde yol yapımını üstlenen firmaya ait 18  makinesi ve 6 konteyner, teröristler tarafından ateşe verildi.

Hacıömer Mahallesi'nde özel şirket tarafından yapımı sürdürülen Işıklar Yolu'nun Çevirme mevkisindeki şantiyeye gelen bölücü terör örgütü PKK mensupları, işçileri darbedip 18 iş makinesi ve 6 konteyneri ateşe vererek kaçtı.

Yangında iş makineleri ve konteynerler kullanılamaz hale geldi.

Kaçan teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

- Tekman Kaymakamı Ün

Tekman Kaymakamı Lütfullah Ün, AA muhabirine, Hacıömer güzergahındaki Çevirme Köprüsü mevkisinde yol yapımını sürdüren firmanın şantiyesinin teröristlerce basıldığını söyledi.

Teröristlerin şantiyedeki işçileri darbederek cep telefonlarına el koyduklarını anlatan Ün, "6 konteyner ve 18 iş makinesi kullanılamaz hale gelmiş. Tabiri caizse buradaki vatandaşlar da PKK'nın buraya hizmet gelmesini engellemek istediğini biliyor. Teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyonlar sürüyor" bilgisini paylaştı.


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  operasyon

  ,

  ,

  şirket

  ,

  hizmet