Erzurum'da "TOKİ" kira öder gibi ev sahibi yapacak

Erzurum'da "TOKİ" kira öder gibi ev sahibi yapacak
Erzurum'da "TOKİ" kira öder gibi ev sahibi yapacak
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol ile 500 lira taksitle...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol ile 500 lira taksitle vatandaşlar ev alabilecek.

Bir restoranda düzenlen imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, seçim döneminde vaatlerinin 5 bin civarında konut yaptırmak olduğunu söyledi.

Bu kapsamda şu anda TOKİ tarafından kente 2 bin konut yapıldığını belirten Sekmen, "Bu konutlardan bin 200'ü Palandöken Mal Meydanına, 600 konut ve 200  iş yeri de Ilıca'ya yapılıyor. Talebin fazla olması durumunda kura çekilecek" dedi.

En düşük konut fiyatının 120 metrekare için 119 bin 826 lira, en yüksek konut fiyatınınsa 151 bin lira olarak belirlendiğini aktaran Sekmen, şöyle konuştu:

"Başvurular 19 Kasım sabahı başlayacak ve almak isteyenler 17 Aralık'a kadar Halk Bankasına 2 bin Türk lirası yatırması gerekecek. 'New City Mağdurları'nın sorunlarını da çözeceğiz. Bu projeyle mağdur olan vatandaşlarımız için de TOKİ ile protokolümüzü yaptık. Alparslan Türkeş Bulvarı'nın son kısmında bulunan bölgeye yapılacak. Bin 200 konut 3+1 şeklinde ve 100 metrekare olacak. Bunların bedeli de 85 bin lira olarak belirledik. Projeye de baharda başlayacağız. Muhtemelen iki yıl gibi kısa bir süre içerisinde de tamamlayacağız."

TOKİ ile yapılan protokol gereği 180 ay vade ile 500 ve bin 140 lira taksitle konutların satışa sunulacağı kaydedildi.