Erzurum'da toplu taşıma aracı şoförlerine eğitim verildi

Erzurum'da toplu taşıma aracı şoförlerine eğitim verildi
Erzurum'da toplu taşıma aracı şoförlerine eğitim verildi
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, minibüs ve ''S'' plakalı servis şoförlerine "Toplu Taşıma Sürücüleri Mesleki Gelişim Eğitimi" verilmeye...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi, minibüs ve ''S'' plakalı servis şoförlerine "Toplu Taşıma Sürücüleri Mesleki Gelişim Eğitimi" verilmeye başlandı. 

Büyükşehir belediyesinden yapılan açıklamaya göre, toplu taşımada vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla minibüs ve ''S'' plakalı servis şoförlerine yönelik "Toplu Taşıma Sürücüleri Mesleki Gelişim Eğitim Programı" düzenlendi. 

Psikoloji, sürücü yolcu ilişkileri, iletişim , trafik, ilk yardım, kamu mevzuatı ve teknik içerikli eğitimlerin verileceği program sonunda başarılı olan şoförlere sertifika ve "çalışma belgesi" verilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayamayan veya eğitimlere devam etmeyen sürücüler ise toplu taşıma araçlarında çalışama hakkını kaybedecek. 

Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı'nın (UKOME) kararıyla gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında, her yıl yeni mevzuatı takiben toplu taşıma sürücülerine bu eğitimler verilmeye devam edilecek.