Erzurum'da Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenlenecek

Erzurum'da Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenlenecek
Erzurum'da Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenlenecek
ERZURUM (AA) - Erzurum'da Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenleneceği bildirildi.Türkiye Tekvando Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, İl...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenleneceği bildirildi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Asbaşkanı Zekeriya Tutar, İl Temsilcisi Engin Akın, turnuva öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'i ziyaret etti.

Erzurum'da Gençler ve Büyükler Uluslararası Tekvando Turnuvası düzenleyeceklerini belirten Tutar, bir Erzurumlu olarak kentte tekvandoya hizmet  sunmayı amaçladığını söyledi. 

Taşkesenligil'in de spora destek veren bir bürokrat olması nedeniyle kente yapacakları organizasyonun başarılı olacağına inandığını anlatan Tutar, tekvandoda Türkiye'nin tarih yazdığını, Erzurum'un da tekvando üslerinden biri olacağını söyledi.

Tutar, "Erzurum benim memleketim. Burada uluslararası gençler ve büyükler open turnuvası düzenleyeceğiz. Bunun alt yapı çalışmalarını oluşturmak için kentteyiz" dedi.

Sporun tüm branşlarına olduğu gibi tekvandoya da büyük destek verdiklerini belirten Taşkesenligil de uluslararası turnuvayı da başarıyla gerçekleştireceklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Tarih

  ,

  bürokrat

  ,

  hizmet