Erzurum'da yatırımcı sorunları çözüme kavuşturulacak

Erzurum'da yatırımcı sorunları çözüme kavuşturulacak
Erzurum'da yatırımcı sorunları çözüme kavuşturulacak
ERZURUM (AA) - Erzurum'da "Yatırımcı Sorunları Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.Erzurum Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Ahmet...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da "Yatırımcı Sorunları Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.

Erzurum Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Vali Ahmet Altıparmak, Erzurum  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı Abdurrahman İçyer, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda, kentin tarihi, kültürel ve doğal yapısı bozulmadan, yatırımcı kurum, kuruluş ve firmalara hızlı bir şekilde yardımcı olunması için ilgili  tüm kurumlarda irtibat birimleri oluşturulmasına karar verildi.

Erzurum'a gelen yatırımcılara her türlü  kolaylığın sağlanması için kentin bir bütün olarak göz önünde bulundurulması gerektiği, yatırım planı yapılırken kent estetiği, yatırım fonksiyonelliği göz önünde bulundurularak karar verilmesi gerektiği, başta Büyükşehir Belediyesi ve alt belediyelerle fikir alışverişi yapıldıktan sonra karara varılarak, uygulamaya geçilmesi gerektiği vurgulandı.