Erzurum'da yaz spor okulları

Erzurum'da yaz spor okulları
Erzurum'da yaz spor okulları
ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, velilerden çocuklarını yaz spor okullarına göndermelerini...

ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, velilerden çocuklarını yaz spor okullarına göndermelerini istedi.

Taşkesenligil, yaptığı yazılı açıklamada, çocukların tatil boyunca boş zamanlarını spor yaparak geçirmesi gerektiğini söyledi. 

Sporun çocuk gelişiminde büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Taşkesenligil, "Genel Müdürlüğümüz, teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran'da, Türkiye 'de 81 ilde aynı anda yaz spor okullarını resmi olarak başlatacak. Biz de 29 Haziran'da yaz spor okullarını açacağız. Tüm aileleri çocuklarını spora yönlendirmelerini istiyoruz. Bu doğrultuda çocuklarımız hem spor yaparak eğlenecek hem de obezite ve kötü alışkanlıklardan uzak kalacak" ifadelerini kullandı. 

Taşkesenligil, okullarda atletizm, futbol, badminton, basketbol, bedensel engelli boks, jimnastik, güreş, hentbol, judo, karate, kayak, masa tenisi, tekvando, tenis, voleybol, yüzme, halter, kick boks, buz hokeyi, buz pateni, curling ve short track dallarında faaliyet yürütüleceğini kaydetti.