Erzurum'da yaz spor okulları açıldı

Erzurum'da yaz spor okulları açıldı
Erzurum'da yaz spor okulları açıldı
ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce (GHSİM) yürütülen yaz spor okullarının açılışı yapıldı.Yakutiye Spor Salonu'nda...

ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce (GHSİM) yürütülen yaz spor okullarının açılışı yapıldı.

Yakutiye Spor Salonu'nda gerçekleştirilen açılış, İstiklal Marşı'nın okunması ve ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'in konuşmasıyla başladı.

Nüfus yoğunluğu bakımından Erzurum'un 45 bin lisanlı sporcusu ve 60'a yakın tesisiyle Türkiye 'de birinci sırada olduğunu vurgulayan Taşkesenligil, Erzurum'un yıl içerisinde birçok ulusal ve uluslararası müsabakalara da ev sahipliği yaptığını anımsattı. Erzurum'un yetiştirdiği sporcuların Avrupa ve Dünya kategorilerinde milli gurur yaşattıklarını söyleyen Taşkesenligil, yaz spor kurslarında da yüzlerce öğrencinin spor yapmasını sağlayacaklarını belirtti.

Taşkesenligil, 27 branşta açılan yaz kurslarında toplam 100 antrenörün görev yapacağını kaydederek şöyle devam etti:

Sevgili çocuklar, içinizden Türkiye'yi Dünya'da temsil edebilecek sporcular çıkabilir ancak bunun için çalışmalı ve azimli olmalısınız. Yarın sizlerde basketbolda bir Hidayet Türkoğlu, halterde Naim Süleymanoğlu, voleybolda Neslihan Dernel, atletizmde Yılmaz Sakallı, boksta Nazif Kuran, güreşte Nihat Kaban olabilirsiniz. Bunun için inanmalı, disiplinli olmalı ve gayret etmelisiniz."

Program, sporcuların boks, basketbol, karate ve eskrim gösterilerinin ardından sona erdi.