Erzurum'da yaz spor okulları açılıyor

Erzurum'da yaz spor okulları açılıyor
Erzurum'da yaz spor okulları açılıyor
- Kent merkezi ve 20 ilçede düzenlenecek olan yaz spor okullarında 5 bin öğrenciye kurs verilecek

ERZURUM (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenecek yaz spor okulları 21 Haziran'da başlayacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, yaptığı açıklamada, yaz spor okullarında tüm öğrencileri spor yapmaya davet etti.

Kurs kayıtlarının devam ettiğini ifade eden Taşkesenligil, il merkezi ve 20 ilçede atletizm, voleybol, futbol , basketbol, hentbol, güreş, eskrim, judo, jimnastik, okçuluk, masa tenisi, bisiklet, boks, karate, tenis, tekvando, muay thai, kick boks, dağcılık ve doğa sporları, badminton, güreş, kayak, tekerlekli kayak, hokey, yüzme, curling, buz pateni, buz hokeyi ve short track gibi spor branşlarında açılacak kurslarda 5 bin öğrenciye  eğitim vermeyi planladıklarını söyledi.

Antrenörlerin öğrencileri çalıştıracağını belirten Taşkesenligil, "Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleri ile Spor Genel Müdürlüğümüz her yıl yaz spor okulları açıyor. Bu spor okullarını biz organize ediyoruz.  Çocuk ve gençlere spor bilincini aşılayarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak, onlara özgüven ve takım ruhu aşılamak, sevgi gibi kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla spor okulları düzenliyoruz" dedi.

Başvuruların Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ilçe müdürlüklerine yapılacağını açıklayan Taşkesenligil, yaz spor okulu açılışının ise 29 Haziran'da yapılacağını sözlerine ekledi.