Erzurum'da yaz spor okulları başladı

Erzurum'da yaz spor okulları başladı
Erzurum'da yaz spor okulları başladı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin 10 branşta 2 bin üzerinde öğrencinin katılımıyla düzenlediği Yaz Spor Okulları başladı.Olimpiyat...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin 10 branşta 2 bin üzerinde öğrencinin katılımıyla düzenlediği Yaz Spor Okulları başladı.

Olimpiyat Parkı'nda düzenlenen törende konuşma yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mehmet Sekmen, bu tür okullarda çocukların iyi bir eğitim aldığını söyledi. 

Çocukların iyi gelişmesi için çalıştıklarını belirten Sekmen, "Yavrularınıza çok büyük önem verdiğinizi biliyoruz, sizlerin yöneticileri olarak, sizin önem verdiğiniz bu değerleri daha iyi şartlarda yaşatmak, onları geliştirmek, onların bilgi, beceri, yetenek ve sosyal faaliyetlerini artırmak üzere yoğun bir gayret gösteriyoruz" dedi.

Sekmen, kent genelinde 5 bin çocuğu bu okullara kazandırmak istediklerini aktardı.

Bu sayede çocukları geleceğe daha iyi hazırlayacaklarını ifade eden Sekmen, şunları söyledi:

"Amacımız, çocuklarımızın yetenekli, gayretli, cesaretli ve takım ruhunu kavramış, spor yapabilen bireyler olmasını sağlamaktır. Görmüş olduğunuz gibi futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, buz pateni, curling, güreş, karate, kick boks olmak üzere 10 branşta çocuklarımızı yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Allah, yavrularımızın bahtlarını ve yollarını açık etsin. Veliler olarak bir şikayetiniz olursa,  bir sıkıntınız olursa mutlaka bize ulaştırmanızı istiyoruz."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de yaz spor okullarının her yıl düzenlenen bir uygulama olduğunu aktardı.

Erzurum'un spor anlamında çok başarılı bir şehir olduğunu vurgulayan Taşkesenligil, "41 branşta yaklaşık 16 bin tane faal sporcumuzla Türkiye 'de nüfus yoğunluğu bakımından birinci sıradayız ve buna mukabil yaz okulları Erzurum'da zirve yapacak" şeklinde konuştu.