Erzurum'da yeni üniversite çalışmaları

Erzurum'da yeni üniversite çalışmaları
Erzurum'da yeni üniversite çalışmaları
ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yardım, Araştırma ve Geliştirme Vakfı'nca kurulacak, Erzurum Ticaret ve Teknoloji...

ERZURUM (AA) - Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yardım, Araştırma ve Geliştirme Vakfı'nca kurulacak, Erzurum Ticaret ve Teknoloji Üniversitesi (ETTÜ) için istişare toplantısı düzenlendi.

ETSO'da düzenlenen toplantıya, AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın , AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın ile ETSO ve ETSO Yardım, Araştırma ve Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Yücelik, bütün bölgeye hitap edecek bir vakıf üniversitesi kurma çabasında olduklarını belirterek, bu yönde yapılacak çalışma ve yol haritasının istişare yoluyla belirlenmesinin, çok faydalı olacağına inandıkları için böyle bir toplantı düzenlediklerini söyledi.

Akdağ, ETSO'nun vakıf üniversitesi kurarak, bölgesi için büyük ve önemli bir sorumluluğu üstlendiğini belirterek, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üniversite kurma çalışmalarına destek sunacaklarını söyledi.

Üniversitede açılması planlanan fakülte ve bu fakültelere bağlı bölüm ve meslek yüksek okullarının iyi belirlendiğini kaydeden Akdağ, açılmasıyla faydalı olacağını düşündüğü bazı bölümlerle ilgili de görüşlerini dile getirdi.

Toplantıda, katılımcılar kurulacak vakıf üniversitesiyle ilgili görüşlerini dile getirdi.