Erzurum'da "Yılın Öğretmeni" Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nden

Erzurum'da "Yılın Öğretmeni" Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nden
Erzurum'da "Yılın Öğretmeni" Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nden
ERZURUM (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilden seçilen "Yılın Öğretmenleri" arasında Erzurum'dan ödülü kazanan öğretmen, Türk Telekom...

ERZURUM (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilden seçilen "Yılın Öğretmenleri" arasında Erzurum'dan ödülü kazanan öğretmen, Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi tarih öğretmeni oldu.

Türk Telekom Doğu 1. Bölge Müdürü Timur Sevim, tarih öğretmeni Taner Özdemir'i ziyaret ederek, başarısını kutladı.

Sevim, görev yaptığı okullarda öğrencileriyle tarih ve kültür kitapları hazırlayarak yayımlayan Özdemir'i tebrik ederek, şunları kaydetti:

" Milli Eğitim Bakanlığı 'mızın 81 ilden seçtiği öğretmenler arasında Türk Telekom Okulundan öğretmenimizin yer aldığını görmek bizim için çok büyük bir gurur. Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesinde görevli, çok kıymetli öğretmenimiz Taner Özdemir, öğretmen ve öğrencilerin birlikte çalışarak, fark yaratan başarılı işlere imza atabildiklerinin çok güzel bir örneği oldu. Taner öğretmenin, öğrencileriyle birlikte tarih ve kültür kitapları hazırlaması ve yayımlaması, yerel tarihe ve kültüre yaptığı katkının yanı sıra, öğrenciler için de çok değerli bir projedir. Biz de Erzurum'da yılın öğretmeni seçilen Taner beyi tebrik etmek istedik."

Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesinde tarih öğretmenliği yapan 36 yaşındaki Taner Özdemir, yerel tarih ve yerel kültür üzerine öğrencileriyle birlikte şimdiye kadar 6 kitap hazırlayarak yayımladı.

Dördü tarih, ikisi kültür içerikli olan kitaplarla, yerel tarih ve kültüre ışık tutmayı amaçladıklarını söyleyen Özdemir, Türk Telekom Doğu 1. Bölge Müdürü Timur Sevim'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti paylaştı.

Özdemir, öğrencileriyle mümkün olduğu kadar yakından ilgilendiğini belirterek, "Onlarla tarih, kültür üzerine kitap çalışmaları yapıyoruz. Amacımız yerel tarih ve kültüre ışık tutmak, öğrenciler arasında birlik, beraberlik dayanışma duygusuyla ortak araştırma ve ekip ruhunu oluşturmak. Yılın öğretmeni ödülü beni bu anlamda daha da motive etti. Nazik ziyaretleri için Türk Telekom Bölge Müdürü'ne teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.