Erzurum'daki göçük

Erzurum'daki göçük
Erzurum'daki göçük
- Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taşkesenligil: - "Kulelerin ne göçmesi ne bir zarar görmesi söz konusu değil. Sadece dozerler yolu açarken altta çalışan işçilerin üzerine taş parçaları gelmiştir. Olay bundan ibarettir?" - "İki yaralımız var. Birinin omzunda diğerinin de ayağında sıyrık var"

ERZURUM (AA) - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, atlama kuleleri inşaat alanındaki yol yapım sırasında meydana gelen göçüğe ilişkin, "Kulelerin ne göçmesi ne bir zarar görmesi söz konusu değil. Sadece dozerler yolu açarken altta çalışan işçilerin üzerine taş parçaları gelmiştir. Olay bundan ibarettir" dedi. 

Taşkesenligil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı 'nın konuyla ilgili detaylı açıklama yapacağını aktardı. 

Basında olayın abartıldığını vurgulayan Taşkesenligil, "Sadece şunu söyleyebilirim basında alt yazı olarak geçen olayların hiçbirisi doğru değildir. Küçük taş parçaları, birisinin omuzuna isabet etmiştir, diğerinin de ayağında sıyrık var. İkisi de ayakta tedavi edilmek üzere hastaneye gitmiştir" diye konuştu.

Taşkesenligil, yaralı işçilerin sağlık durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. 

"Korkulacak endişe edilecek bir şey yok" diyen Taşkesenligil, şunları kaydetti:

"Kulelerin ne göçmesi ne bir zarar görmesi söz konusu değil. Sadece dozerler yolu açarken altta çalışan işçilerin üzerine taş parçaları gelmiştir. Olay bundan ibarettir. Yetkili ağızdan bu açıklamayı yapıyoruz. Olayın seyri budur. Yanlış anlaşılmaya mahal verecek bir durum yok. Herkes rahat olsun, arkadaşlarımız da şu an hastanede tedavileri yapıldı, evlerine gidecek. İki yaralımız var. Birinin omzunda diğerinin de ayağında sıyrık var. Yol yapılırken oluyor olay. Kazıklar çakılırken, son aşamada yol yapılırken geceli gündüzlü çalışıyoruz. Dozer yolu açarken yukarıdaki küçük taşlardan yaralanma oluyor. Bunun dışında bir durum söz konusu değildir."