Erzurum'daki kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu

Erzurum'daki kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu
Erzurum'daki kayak merkezlerinde hafta sonu yoğunluğu
- Palandöken ve Konaklı'da turistler güneşli havada kayağın keyfini çıkarttı

ERZURUM (AA) - Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Palandöken ve Konaklı'da hafta sonu yoğunluğu yaşandı.

Geçtiğimiz hafta etkili olan yağışların ardından kar kalınlığının 32 santimetreye ulaştığı Palandöken Kayak Merkezi, hafta sonu tatilini fırsat bilen pek çok kayaksevere ev sahipliği yaptı. 

Yabancı turistler ile hafta sonunu fırsat bilen yerli turistler, aileleriyle kızak kayma, kayak ve snowboard yapmanın keyfini yaşadı. Pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler, güneşli havada kayarak güzel vakit geçirmeye çalıştı. Bazı turistler de otellerin verandasında güneşlendi.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki yoğunluk, turizm işletmesi sahiplerinin de yüzünü güldürdü. 

Burada faaliyet gösteren bir otelin idari işler müdürü Ömer Akca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda misafiri konuk ettiklerini, özellikle hafta sonu ciddi bir yoğunluk yaşadıklarını belirtti.

Palandöken'in kayak için her türlü olanağı sunduğunu aktaran Akca, "Şu anda ağırlıklı olarak yerli misafirlerimiz var. Bunun dışında günübirlik gelen vatandaşlarımız da bulunuyor. Önümüzdeki günlerde daha çok yabancı turist ağırlayacağız" diye konuştu.

Palandöken'in yaklaşık 20 kilometre batısında yer alan diğer kayak merkezi Konaklı'da ise kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı. Konaklı'da kayakseverler daha uzun pistlerde kayma ve haftanın yorgunluğunu atma şansı buldu.